Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13073573



*

nr 1307 3573


Ernst Wrede

(1907-1973), Sverige


Ernst Wrede (1907-1973), Sweden. "Blå prisma rum". Signed. Subject: 24x31 cm,


PASTEL, "Blå prisma rum". Signerad. Motivet: 24x31 cm


Ernst Wrede, Swedish painter born 1907, dead 1973.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday February 17 2020
at 20:11:27


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/2 04:31:52 1      350 kr
17/2 16:04:26 2      350 kr
17/2 16:04:26 1      350 kr (Robot)
17/2 16:04:41 2      500 kr
17/2 16:44:21 3      450 kr
17/2 16:44:21 2      500 kr (Robot)
17/2 20:06:27 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Ernst Wrede

Ernst Wrede, Swedish painter born 1907, dead 1973.

Read more about Ernst Wrede
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ernst wrede färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8094 PASTEL
    Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
     

    Auction ends
    this Monday
    20 maj at 20:32
  • 8302 PASTELS
    2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
     

    Auction ends
    this Monday
    20 maj at 20:20




Ladda ner broschyr